Nawigacja
Gimnazjum
  Strona Główna
  Szkoła
  Wizja i misja
  Statut
  Rekrutacja
  Programy nauczania
  Dobre praktyki
  Kryteria ocen
  WSO
  Rada Pedagog.
  Uczniowie
  Rada Rodziców
  Strefa rodzica
  Osiągnięcia
  Laureaci/Finaliści
  Organizacje
  Podręczniki
  Org. roku szkol.
  Wywiadówki
  Plan lekcji
  Zajęcia pozalek.
  Konkursy
  Wymiana
  Galeria
  Sport
  Gimbus
  Kontakt
  SP w Tworogu
  Facebook


Ostatnie Artykuły
Wyniki XIX Konkursu ...
XIX Międzyszkolny Ko...
IX Ogólnopolski Konk...
XIV Konkurs Biblijny
Konkurs plastyczny -...

Protokół z posiedzenia Jury...
VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego: To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości pod patronatem ks. prof. Jerzego Szymika i honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty

Jury Konkursowe w składzie: ks. prof. J. Szymik (teolog i poeta, Profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego) Przewodniczący Jury, Grażyna Chmiel (Dyrektor GOK w Tworogu), Anna Jastalska (Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Uskrzydlamy” w Piekarach Śląskich), Renata Kościelny (instruktor kultury, nauczyciel – bibliotekarz), Eleonora Krywalska, Anna Rogala-Goj, Michał Gowin (nauczyciele języka polskiego w Gimnazjum w Brynku), które obradowało w dniu 01.03.2013r., postanowiło przyznać następujące nagrody:
I. W kategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych/ poezja

1. Nagroda Specjalna Patrona Konkursu ks. prof. J. Szymika: Urszula Gołkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boruszowicach (opiekun: Małgorzata Nowicka) za zestaw wierszy,
2. I nagroda: Magdalena Sobierajska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku (opiekun: Iwona Poźniak) za zestaw wierszy.
3. II nagroda: Oliwia Makowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach (opiekun: Barbara Żelezny) za wiersz Postanowienie,
4. III nagroda: Jakub Górski z Zespołu Szkół im. Wespazjana Kochowskiego w Goleniowach (opiekun: Agata Banach) za zestaw wierszy,
5. III nagroda: Olga Adamczyk z Zespołu Szkół im. Wespazjana Kochowskiego w Goleniowach (opiekun: Agata Banach) za zestaw wierszy,
6. Wyróżnienie: Magdalena Paryś z Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle (opiekun: Renata Erban) za zestaw wierszy,
7. Wyróżnienie: Natalia Cyplińska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach (opiekun: Danuta Wowro) za wiersz Fraszka na nasze czasy.


II. W kategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych/proza
Opowiadanie:
1. I nagroda: Marta Majewska z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie (opiekun: Danuta Lis),
2. II nagroda: Sara Szymiec ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu (opiekun: Renata Dratwińska-Borys),
3. III nagroda: Julia Broszkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie (opiekun: Małgorzata Borowiecka),
4. Wyróżnienie: Alicja Marzec ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu (opiekun: Hanna Pawełczyk),
5. Wyróżnienie: Julia Karp z Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle (opiekun: Renata Erban). Esej:
1. I nagroda: Kacper Jakóbczyk ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie (opiekun: Renata Cholewka),
2. II nagroda: Dawid Lubiński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu (opiekun: Renata Dratwińska-Borys),
3. III nagroda: Kinga Armata ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach (opiekun: Marzanna Pietruszka-Łój),
4. Wyróżnienie: Anna Królikowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Żurominie (opiekun: Elżbieta Laskowska).

III. W kategorii wiekowej: uczniowie gimnazjów/poezja

1. Nagroda Specjalna Patrona Konkursu ks. prof. J. Szymika: Katarzyna Sowińska z Gimnazjum w Brynku (opiekun: Anna Rogala-Goj) za zestaw wierszy,
2. I nagroda: Katarzyna Korkus z Zespołu Szkół im. Synów Pułku w Węglowicach (opiekun: Małgorzata Kotala) za zestaw wierszy,
3. II nagroda: Małgorzata Kaczkowska z Zespołu Szkół w Jabłonicy Polskiej (opiekun: Małgorzata Knurek) za wiersz Miłość,
4. II nagroda: Klaudia Pręgowska z Gimnazjum nr 81 im. Widolda Doroszewskiego w Warszawie (opiekunowie: Olga Irach i Monika Cieśla) za wiersz Miłość,
5. III nagroda: Mateusz Krain z Gimnazjum w Brynku (opiekun: Eleonora Krywalska) za zestaw wierszy,
6. Wyróżnienie: Anna Turek z Gimnazjum w Brynku (opiekun: Anna Rogala-Goj) za wiersz Wiara,
7. Wyróżnienie: Izabela Zientek z Gimnazjum w Brynku (opiekun: Eleonora Krywalska) za wiersz Tęsknota.

IV. W kategorii wiekowej: uczniowie gimnazjów/proza

1. I nagroda: Justyna Pałęga z Gimnazjum nr 18 im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie (opiekun: Alicja Ostalska),
2. I nagroda: Oliwia Azjan z Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie (opiekun: Aneta Wawryszczuk),
3. II nagroda: Mateusz Rabiega z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Witowicach (opiekun: Anna Błaszczyk),
4. II nagroda: Stanisław Waligóra z Gimnazjum nr 2 w Mikołowie (opiekun: Justyna Jakubaszek),
5. III nagroda: Monika Cimała z Gimnazjum w Brynku (opiekun: Eleonora Krywalska).

V. Nagrody specjalne organizatorów

1. Nagroda Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu: Paulina Ślązak z Gimnazjum im. O. Ludwika Wrodarczyka (opiekun: Bogusława Klimczok),
2. Nagroda Specjalna Wójta Gminy Tworóg: Jagoda Bela z Gimnazjum na 1 im. Armii Krajowej w Rędzinach (opiekun: Alicja Piwowarczyk).
3. Nagroda Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Uskrzydlamy w Piekarach Śląskich: Barbara Sobierajska z Gimnazjum nr 3 w Słupsku (opiekun: Dominika Korzeniewska-Gudyn) za zestaw wierszy,
4. Nagroda Dyrektora Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach: Dawid Halski z Gimnazjum nr 2 Mikołowie (opiekun: Justyna Jakubaszek) za wiersz Nadzieja,
5. Nagroda Dyrektora Gimnazjum w Brynku: Żaneta Kulpok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu (opiekun: Wioletta Dymel).

Anna Rogala-Goj, Sekretarz Konkursu

Dodane przez klica dnia marzec 04 2013 08:50:25 6517 Czytań · Drukuj

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Zapomniane hasło?

Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Copyright © 2008
Powered by PHP-Fusion ©Aero 2 blank by: Itanium5053863 Unikalnych wizyt